APC
APC (AP4423) Rack ATS. 230V. 16A. C20 in. (8) C13 (1)
- SKU:
- AP4423
- MPN:
- AP4423
- Availability:
- END OF LIFE
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Schneider Electric SA |
| Manufacturer Part Number: | AP4423 |
| Manufacturer Website Address: | http://www.schneider-electric.com.au |
| Brand Name: | APC by Schneider Electric |
| Product Name: | Rack ATS, 230V, 16A, C20 IN, (8) C13 (1) C19 Out |
| Product Type: | Automatic Transfer Switch |
| Technical Information | |
| Protection Type: | Over Current |
| Power Description | |
| Output Voltage: | 230 V AC |
| Current: | 20 A |
| Physical Characteristics | |
| Product Color: | Black |
| Form Factor: | Rack-mountable |
| Rack Height: | 1U |
| Height: | 43.7 mm |
| Width: | 431.8 mm |
| Depth: | 236.2 mm |
| Weight (Approximate): | 3.74 kg |