APC
APC (ACCS1001) APC RACK AIR CONT REAR ASSEMBLY
- SKU:
- ACCS1001
- MPN:
- ACCS1001
- Availability:
- On backorder. Usual lead time is 3 weeks. Contact Us for Availability
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Schneider Electric SA |
| Manufacturer Part Number: | ACCS1001 |
| Manufacturer Website Address: | http://www.schneider-electric.com.au |
| Brand Name: | APC by Schneider Electric |
| Product Line: | NetShelter |
| Product Series: | SX |
| Product Model: | ACCS1001 |
| Product Name: | NetShelter SX Air Containment |
| Product Type: | Rack Cabinet |
| Physical Characteristics | |
| Product Color: | Black |
| Height: | 1911 mm |
| Width: | 600 mm |
| Depth: | 196 mm |
| Weight (Approximate): | 21.50 kg |
| Rack Height: | 42U |
| Miscellaneous | |
| Package Contents: |
|
| Additional Information: |
|
| Warranty | |
| Limited Warranty: | 2 Year |