HPE
HPE (R9D19A) HPE NW IOn 10G SFP+ to SFP+ 1m DAC Cable
- SKU:
- R9D19A
- MPN:
- R9D19A
- Availability:
- In Stock
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Hewlett Packard Enterprise |
| Manufacturer Part Number: | R9D19A |
| Manufacturer Website Address: | https://www.hpe.com/au/ |
| Brand Name: | HPE |
| Product Name: | Instant On 10G SFP+ to SFP+ 1m Direct Attach Copper Cable |
| Product Type: | Network Cable |
| Technical Information | |
| Cable Type: | SFP+ |
| Cable Length: | 1 m |
| Connector Type on First End: | SFP+ Network |
| Connector on First End Details: | 1 x SFP+ Network |
| Connector Type on Second End: | SFP+ Network |
| Connector on Second End Details: | 1 x SFP+ Network |
| Device Supported: | Network Device |
| Data Transfer Rate: | 10 Gbit/s |
| Physical Characteristics | |
| Product Material: | Copper |
| Material Details: | Copper - Cable |