HPE
HPE (QU626A) HPE MSL6480 Scalable Expansion Module
- SKU:
- QU626A
- MPN:
- QU626A
- Availability:
- On backorder. Usual lead time is 3 weeks. Contact Us for Availability
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Hewlett Packard Enterprise |
| Manufacturer Part Number: | QU626A |
| Manufacturer Website Address: | https://www.hpe.com/au/ |
| Brand Name: | HPE |
| Product Line: | StoreEver |
| Product Model: | MSL6480 |
| Product Name: | StoreEver MSL6480 Tape Library Scalable Expansion Module |
| Product Type: | Tape Library |
| Technical Information | |
| Number of Cartridge Slots: | 80 |
| Number of Drives Installed: | 0 |
| Number of Drives Supported: | 6 |
| Recording Method: | Linear Serpentine |
| Storage Media | |
| Formats Supported: |
|
| Physical Characteristics | |
| Form Factor: | Rack-mountable |
| Rack Height: | 6U |
| Height: | 614.9 mm |
| Width: | 800.1 mm |
| Depth: | 1199.9 mm |
| Weight (Approximate): | 50 kg |