Cisco
Cisco (UCS-FI-6454-D-U) UCS FABRIC INTERCONNECT 6454
- SKU:
- UCS-FI-6454-D-U
- MPN:
- UCSFI6454DU
- Availability:
- On backorder. Usual lead time is 3 weeks. Contact Us for Availability
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Cisco Systems, Inc |
| Manufacturer Part Number: | UCSFI6454DU |
| Manufacturer Website Address: | http://www.cisco.com/c/en_au |
| Brand Name: | Cisco |
| Product Model: | 6454 Fabric Interconnect |
| Product Name: | 6454 Fabric Interconnect Ethernet Switch |
| Packaged Quantity: | 1 |
| Product Type: | Ethernet Switch |
| Interfaces/Ports | |
| Total Number of Network Ports: | 8 |
| Uplink Port: | Yes |
| Network (RJ-45): | Yes |
| Port/Expansion Slot Details: |
|
| Media & Performance | |
| Media Type Supported: |
|
| Ethernet Technology: |
|
| Network Technology: |
|
| I/O Expansions | |
| Number of Total Expansion Slots: | 46 |
| Expansion Slot Type: |
|
| Network & Communication | |
| Networking Standards: |
|
| Management & Protocols | |
| Manageable: | Yes |
| Power Description | |
| Power Source: | Power Supply |
| Number of Power Supplies Supported: | 2 |
| Physical Characteristics | |
| Color Family: | Black |
| Product Color: | Black |
| Compatible Rack Unit: | 1U |
| Form Factor: |
|
| Height: | 43.2 mm |
| Width: | 439.4 mm |
| Depth: | 571.5 mm |
| Miscellaneous | |
| Application/Usage: |
|