Aruba
Aruba (S3L75A) HPE ANW 6300L 24SRX CL6 2L 2Y L2 SW
- SKU:
- S3L75A
- MPN:
- S3L75A
- Availability:
- On backorder. Usual lead time is 3 weeks. Contact Us for Availability
Frequently bought together:
Description
| Description | |
| Manufacturer: | Hewlett Packard Enterprise |
| Manufacturer Part Number: | S3L75A |
| Manufacturer Website Address: | https://www.hpe.com/au/ |
| Brand Name: | Aruba |
| Product Series: | CX 6300 |
| Product Model: | 6300L 24P |
| Product Name: | 6300L 24p Smart Rate 1G/2.5G/5G/10G CL6 2p SFP56 50G 2p SFP28 25G L2 Switch |
| Product Type: | Layer 3 Switch |
| Technical Information | |
| Features: | Hot-swappable |
| Interfaces/Ports | |
| Total Number of Network Ports: | 24 |
| Uplink Port: | Yes |
| Network (RJ-45): | Yes |
| Port/Expansion Slot Details: |
|
| Media & Performance | |
| Media Type Supported: |
|
| Ethernet Technology: |
|
| Network Technology: |
|
| Maximum Data Transfer Rate: | 6.25 GB/s |
| I/O Expansions | |
| Total Number of Expansion Slots: | 4 |
| Expansion Slot Type: |
|
| Network & Communication | |
| Layer Supported: | 3 |
| Networking Standards: |
|
| Management & Protocols | |
| Manageable: | Yes |
| Power Description | |
| PoE (RJ-45) Port: | Yes |
| PoE Budget: | 2.88 kW |
| Input Voltage: |
|
| Frequency: |
|
| Power Source: |
|
| Redundant Power Supply Supported: | Yes |
| Number of Power Supplies Supported: | 2 |
| Number of Power Supplies Installed: | 1 |
| Physical Characteristics | |
| Color Family: | Black |
| Product Color: | Black |
| Compatible Rack Unit: | 1U |
| Form Factor: | Rack-mountable |
| Height: | 43.2 mm |
| Width: | 442 mm |
| Depth: | 386.1 mm |
| Weight (Approximate): | 6.02 kg |
| Miscellaneous | |
| Application/Usage: |
|
| Energy Star: | No |
| TCO Certified: | No |